Tanıtım Filmi Seslendirme

Seslendirme stüdyosu

İş yaşamının dijital dünyaya doğru evrildiği günümüz koşullarında firmanızı nasıl tanıtıyorsunuz? Veya şöyle soralım, şirketinizin bir tanıtım filmi ve profesyonel seslendirmesi var mı?

Sektörel bir fuara, lansmana, seminere veya toplantıya katılan profesyoneller, artık firmalarının potansiyelini, işletmelerinin gücünü müşterilerine anlatırken, kartvizit ve broşürlerin yanı sıra sesli ve görsel araçlar kullanıyorlar. Kaliteli görseller, grafikler kullanılarak ve profesyonel tanıtım filmi seslendirme süreçlerinden geçilerek hazırlanan kısa videoların, hedef kitleleri üzerindeki olumlu etkisini bilen iş dünyası, bu araçları kullanmada adeta birbirleriyle yarışıyorlar.

Tanıtım filmi ve reklam filmi arasındaki fark nedir?

Reklam filmi genel olarak halkın beğenisine sunulurken, tanıtım filminde konuyla ilgili profesyonellere yönelik bir çalışma yapılır. Örneğin dondurma üreten bir firma iseniz, reklam filminizde ürettiğiniz dondurmaların ne kadar lezzetli olduğunu anlatırsınız; tanıtım filminizde ise fabrikanız, makineleriniz, personeliniz, kapasiteniz gibi çok daha teknik detaylara yer verirsiniz. Çünkü reklam filminde ürettiğiniz dondurmayı satmak gibi bir hedefiniz varken, tanıtım filminizde sektörel büyük oyuncularla işbirliği yapmak gibi çok daha farklı ve iş dünyasına yönelik bir amaç edinirsiniz. Tanıtım filmleri, bir anlamda firmanızın görsel kimliğidir. Uzay Medya olarak bizler, tanıtım filmlerinizin profesyonel olarak seslendirmesini yaparak firmanızın prestijine katkı sunma aşamasında yer alıyoruz.

Tanıtım filmi içeriği

Potansiyel müşterilerinize firmanız hakkında bilgi verirken grafikler, fotoğraflar, animasyonlar ve reel çekimlerden yararlanarak bir film hazırlayabilirsiniz. Vermek istediğiniz mesajların profesyonel olarak seslendirilmesini sağladığınızda, filminizi dijital kimliğiniz olarak güvenle kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz görsellerin kurumsal kimliğinize yakışan bir sesle harmanlanmasından oluşan tanıtım filminiz, dijital ortamdaki itibarınıza yaptığınız önemli bir yatırım olacaktır.

Tanıtım filmi senaryosu

Firmanızı tanıtan etkileyici filminiz için önceden senaryonun belirlenmesi ve bu senaryo dahilinde çekimlerin yapılıp, animasyon ve grafiklerin hazırlanması gerekir. Ne kadar güzel görüntüler ve fotoğraflar kullanırsanız kullanın, iyi hazırlanmış akıcı bir metin yoksa ve doğru bir seslendirme tercih edilmemişse, tanıtım filminizden istediğiniz sonucu elde edemezsiniz. Kötü bir seslendirme ile filminizin kalitesi düşeceği gibi firmanızın prestiji de yara alma tehlikesi ile karşı karşıya kalacaktır.

Tanıtım filminiz sizin imajınızdır

Müşterilerinize gururla göstereceğiniz tanıtım filminizi oluştururken profesyonellerden yardım almalısınız. Amacından sapan, amatör hatalar içeren bir filmin imajınızı zedeleyeceğini asla aklınızdan çıkarmamalısınız.

Tanıtım filminiz saygı uyandırmalı

Potansiyel müşterileriniz, tanıtım filminizi izlediğinde sizin sektördeki duruşunuz hakkında fikir sahibi olacaktır; dolayısıyla filminize seçeceğiniz müzik ve seslendirmeyi titizlikle belirlemelisiniz. Alt yazı destekli ya da çok dilli tanıtım filmlerinizi global ölçekte de kullanabileceğinizi düşünerek, vizyoner bir bakış açısıyla filminizi hazırlamalısınız.

Başa dön tuşu