SEO

SEO Uyumlu WordPress Temaları

İyi içerikler üretip, alanınızda tek olabilir ve siteniz üzerinden ziyaretçilerinize iyi bir deneyim yaşatıyor olabilirsiniz. Kullandığınız tema SEO uyumlu WordPress temalar arasında yer almıyorsa, aslında çoğu çabanızın boşa olduğunu söylemek isteriz.

WordPress sayesinde webmasterlar birçok temadan ücretli-ücretsiz olarak yararlanabilirler ancak bu temaların büyük bir çoğunluğunun problemleri vardır. Bu problemlerin başında ise temaların SEO uyumlu olmaması gelir. Çok beğendiğiniz ve herkes tarafından kullanılan herhangi bir tema, SEO uyumlu değilse siteniz Google sıralamalarında rakiplerine göre 1-0 geride başlar.

Ayrıca SEO alanında siteye ne kadar emek verilirse verilsin, bu emeklerin bir kısmı temanın SEO uyumlu olmaması nedeniyle boşa gider. Bu yüzden içeriğimizde SEO dostu, tasarım olarak harika ve emeklerinizi boşa çıkarmayacak olan temaları sizler için derledik.

Jannah

Jannah
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Jannah

Uzay Medya web sitesinde de kullandığımız Jannah temasını duymayan kalmamıştır. Hızlı, birçok sektöre hitap eden özel şablonları içinde bulunduran Jannah, fiyatını fazlasıyla hak eden temalardan biri. Son zamanlarda aldığı güncellemeler biraz can sıkıcı olsa da, WordPress sitenize güç katacağı kesin. Jannah için mobil uyumluluk konusunu aşmış bir tema diyebiliriz. Bütün mobil tarayıcılarda çok hızlı açılıyor. Kendi içerisinde hazı olarak bazı cache ve lazy load özellikleri hazır olarak bulunuyor, fakat veri tabanı yükünden kurtulmak adına yine de cache eklentilerinden faydalanmakta yarar var.

TEMA LİNKİ: https://themeforest.net/item/jannah-wordpress-news-magazine-theme/19659555

TheGem

TheGem
WordPress SEO Uyumlu Temalar: The Gem

SEO uyumlu WordPress temalar denildiği zaman akla ilk olarak gelen temalar arasında yer alan TheGem, en sık tercih edilen temalardan biridir. Temanın bu denli sık kullanılmasının ve çok bilinmesinin sebebi ise mükemmel bir hıza sahip olmasıdır. Bilindiği üzere SEO konusunda Google gözünde sitenin yüklenme hızı büyük önem taşırken, hız konusu sıralamalara da fazlasıyla etki eder.

Hızlı bir web sitenizin olmasını istiyor ve ziyaretçilerinize içeriklerinizi daha hızlı bir şekilde ulaştırmak istiyorsanız, TheGem temasının tam olarak projenize uygun olduğunu söylemek isteriz. Kurulum konusunda da webmasterlara kolaylık sağlayan TheGem, sadece birkaç tıkla kurulabilen bir temadır. Ayrıca birçok kategoride ve sektörde kullanılabilen TheGem, hem webmaster dostu hem de SEO uyumlu bir WordPress teması olarak tanımlanabilir.

TEMA LİNKİ: https://themeforest.net/item/thegem-creative-multipurpose-highperformance-wordpress-theme/16061685

NewsPaper

Newspaper
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Newspaper

Haber, dergi, blog vb. amaçla kurulan siteler için kusursuz bir şekilde tasarlanmış olan NewsPaper, devasa bir ana sayfa görüntüsüne sahiptir. Ana sayfa içerisinde birçok içeriğin yer aldığı görülürken, sitenizde bulunan neredeyse tüm içerikler ana sayfa üzerinden kullanıcılara sunulur. Ana sayfanın bu denli yoğun içerikten oluşması sizi biraz korkutabilir. Genel olarak bu tür temalar yavaş çalışır.

NewsPaper ise bu ana sayfa kalabalığına rağmen hızından herhangi bir kayıp vermeden çalışır. SEO dostu WordPress temalar arasında bu denli fazla tercih edilmesinin sebebi de hem ihtişamlı bir görünüme sahip olması hem de hızının düşük olmasıdır. Ayrıca demo kurulumunu sadece birkaç tık ile yapabilmeniz mümkündür.

TEMA LİNKİ: https://themeforest.net/item/newspaper/5489609

Modern Blogger Pro

Modern Blogger Pro
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Modern Blogger Pro

Ücretli profesyonel ve tamamen SEO uyumlu temalardan biri olan Modern Blogger Pro, hız konusunda da rakiplerine göre bir adım önde olarak tanımlanabilir.

Tamamıyla mobil uyumlu olan bu tema, aynı zamanda reklam yerleşimi konusunda birçok avantaj sunar. Ekstra reklam yerleşim eklentileri kullanmanıza gerek kalmayan Modern Blogger Pro teması, adından da anlaşılacağı üzere tamamıyla profesyonel bloglar için tasarlanmıştır.

TEMA LİNKİ: https://prettydarncute.com/product/modern-blogger-pro-wordpress-theme/

Pofo

Pofo
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Pofo

SEO uyumlu WordPress temalar konusunda webmasterlar için son derece kullanışlı olan Pofo, içerisinde her sektöre ve kategoriye hitap eden tasarımlar barındırır. Pofo temasını isterseniz e-ticaret, isterseniz kurumsal ve istediğiniz daha birçok alanda kullanabilirsiniz. Bu temayı kullanırken bilmeniz gereken en önemli detay ise temanın tamamen SEO uyumlu olmasıdır. Bu sayede rakiplerinizin önüne çok daha kolay bir şekilde geçebilirsiniz.

Tema içerisinde istediğiniz tasarımları bulamamanız veya özgün bir tasarım yaratmak istemeniz durumunda sürükle bırak özelliğinden yararlanabilirsiniz. İçerisinde yer alan onlarca şablon sayesinde sayfaları sadece mouse yardımıyla yeniden tasarlayabilirsiniz.

TEMA LİNKİ: https://themeforest.net/item/pofo-creative-agency-corporate-and-portfolio-multipurpose-template/20645944

SociallyViral

SociallyViral
WordPress SEO Uyumlu Temalar: SociallyViral

Popüler bir blog olmak istiyor ve bununla birlikte sade ama etkileyici bir tasarım arıyorsanız, SociallyViral temasının tam olarak aradığınız bir tema olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

SEO uyumlu WordPress temalar arasında her konuda kalitesiyle öne çıkan bu tema, birçok SEO eklentisinden de sizi kurtarır. SEO eklentilerini kullanmadan da SEO çalışmalarınızı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede tema çok daha hızlı ve pratik bir hal alır. Bu tema ile blog sitenizi yönetmek sizin için çok daha keyifli bir hale gelecekken, ziyaretçilerinizin de temanıza hayran kalacaklarını söylemek isteriz.

Tema tamamen mobil uyumlu olarak karşımıza çıkarken, mobil olarak yüklenme hızının ise %90’ın üstünde olduğu görülür. Sadece Google için değil, diğer birçok arama motoru için en ideal temalar arasında yer alan Socially Viral, özel içerikler üreten özel bloglar için kesinlikle denenmesi gereken temalar arasında yer alır.

TEMA LİNKİ: https://mythemeshop.com/themes/sociallyviral/

SEO Crawler

SEO Crawler
WordPress SEO Uyumlu Temalar: SEO Crawler

SEO Crawler teması, adında da anlaşılacağı üzere SEO dostu WordPress temalar içerisinde tam olarak SEO amacıyla hazırlanmış olan bir temadır. Temanın 3 farklı demosu bulunur ve bu demolar birkaç tıkla rahatlıkla kurulabilir. Ardından size sadece düzenlemek kalır.

Diğer temalarda olduğu gibi bu temada da sürükle bırak yeni bir tasarım oluşturmak mümkünken, temanın son derece hızlı yüklenen bir tema olduğu söylenebilir. Ayrıca temanın ek olarak Yoast SEO ile uyumlu bir şekilde çalışma özelliği de bulunur. Google Fonts özelliğiyle de istediğiniz yazı tiplerini rahatlıkla seçebilirsiniz.

TEMA LİNKİ: https://themeforest.net/item/seo-crawler-digital-marketing-agency-social-media-seo-wordpress-theme/20284297

MagXP

MagXP
WordPress SEO Uyumlu Temalar: MagXP

MagXP teması, 10 farklı şablonu olan ve site içeriğinize uyumlu şablonları ile karşınıza çıkan SEO dostu bir WordPress temasıdır. Yeni nesil temalarda bulunan sürükle bırak özelliği ise bu 10 farklı şablonun dışına çıkmak istemeniz durumunda oldukça büyük fayda sağlar.

SEO eklentilerinin çok rahat kullanılacağı ve ağırlık yapmayacağı bir tema olan MagXP, yüklenme konusunda da diğer temalara göre avantajlıdır. Temanın ağır demo görüntüleri bile çok hızlı bir şekilde görülür. Optimize edilmiş fotoğraflar ile bu temanın kat kat daha hızlı bir şekilde yükleneceğinden emin olabilirsiniz.

TEMA LİNKİ: https://mythemeshop.com/themes/magxp/

Grace Mag

Grace Mag
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Grace Mag

Blog, haber, dergi vb. siteler için harika bir tema olan Grace Mag, kod kalabalığının olmadığı nadir temalar arasında yer alır. Bu yüzden temanın hızlı olduğu rahatlıkla söylenebilir. Genel olarak haber, blog vb. temaların fazla kod yığını içermeleri, temanın yavaş çalışmasına neden olurken, Grace Mag bu konuda şaşırtıcı bir hıza sahiptir. Görsellik açısından çok şık olan temanın demo kurulumu ise dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilir.

TEMA LİNKİ: https://gracethemes.com/themes/blog-wordpress-theme/

Wide Range

Wide Range
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Wide Range

Wide Range, Türkçesi “geniş aralık” olarak çevrilen bir temadır ve adının hakkını verdiği söylenebilir. Tam ekran bir tema arıyor ve bu temanın hem şık hem de hızlı olmasını istiyorsanız bu temanın tam size göre olduğunu belirtmek isteriz.

Temanın kullanımı da oldukça kolayken, SEO eklentileriyle tam olarak uyumlu çalışır. Ayrıca kullandığınız eklentilerin temayı yavaşlatmaları dahi söz konusu olmaz.

TEMA LİNKİ: https://gracethemes.com/themes/full-screen-wordpress-theme/

Best

Best
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Best

Mavinin ağırlık olduğu Best teması, görsel olarak kullanıcılara ciddi anlamda huzur veren bir temadır. Temanın genel görünümü hem sade hem de ferah olduğu için tamamıyla kullanıcı dostu olduğu söylenebilir. Tasarımı kadar içeriği de oldukça hafif olan Best teması, bu nedenle hız konusunda webmasterlara herhangi bir sorun yaratmaz. Adsense uyumlu olması büyük bir avantaj olarak değerlendirilebilirken, SEO eklentilerinin de temada herhangi bir problem yaratmadığı da söylenebilir.

TEMA LİNKİ: https://mythemeshop.com/themes/best/

Publisher

Publisher
WordPress SEO Uyumlu Temalar: Publisher

Magazin temaları arasında adından sıkça söz ettiren Publisher, SEO uyumlu ve hızlı bir temadır. Birçok şablonu içinde barındıran ve demo içerikleri yüklemeye imkan tanıyan tema WordPress için SEO uyumlu temalar arasında yer almaktadır.

TEMA LİNKİ: https://betterstudio.com

Başa dön tuşu