Seslendirme

Belgesel Seslendirme

Hiç görmediğiniz belki de göremeyeceğiniz yerler, tanışmadığınız, belki de tanışamayacağınız insanlar.. size oradaymışcasına hissettirmek. Bunu hissettiren, hayal ettiren belgeseller.

Belgesel videolarında bu etkiyi hem video çekimi, prodüksiyon veriyor hem de belgesel seslendirme, yani belgesel dublajı.

Zamanın kumlarına yazı yazıyoruz..

Bazen bir savanadan, bazen balta girmemiş ormanlardan, bazen de burnumuzun dibinde, şehrin tam göbeğinde gelişen olayları seslendiriyoruz. Belgesel seslendirme, sanılanın aksine epey meşakkatli bir iş. Her duruma ve şarta uygun tonlama kullanmak gerekiyor.

Ne yaşadığınızın, ne anlattığınızın bir önemi yok, seslendirme yaparken; ne hissettiğiniz ve ne hissettirdiğiniz önemli.

Herkes belgesel izler. Herkes belgeselleri sever. Çünkü hiç bilmedikleri alanlardan, mekanlardan bahseder belgeseller. İnsanoğlunun asla vazgeçemediği duygularından biridir; merak. Peki izleyiciyi veya bir dinleyiciyi kaç dakika ekran başında tutabileceksiniz? Asıl sorulması gereken budur.

Belgesel seslendirme; Profesyonel seslerle, tam zamanında

Belgesel Seslendirme; Tonlama, artikülasyon, diksiyon ve tabi duygu işidir. Bu etki, deneyim ve profesyonellik ister. Biz Uzay Medya olarak etkili belgesel seslendirme çalışmalarınız için profesyonel seslendirme sanatçılarını bir araya getirdik.

Belgesel seslendiren seslendirme sanatçılarında genel olarak sakin, dingin bir ses tonu olması öncelikli aranılan özelliklerlendir. Uzay Medya seslendirme kastında yer alan belgesel sesleri, bu özelliklere uygundur.

Ses ve Müzik Seçimi

Peki Belgeseller Nasıl Seslendirilir?

Belgesel projesi ajansımıza gelir gelmez proje hakkında durum değerlendirmesi yapılır. Hemen ardından seslendirme sanatçılarımız belgesel metinlerini seslendirme için alternatifler üretir. Her belgesel için ayrı ayrı alternatifler üretilir ve bunlar belgesel yapımcısına sunulur. Ve işin ustalık kısmı başlar. Stüdyo aşamasında seslendirme sanatçımız, belgesel metninde arzu edilen tonlamayı ve tınıyı yakaladıktan sonra akış kendiliğinden gelir.

İşini özveri ve disiplinle yapan birbirinden değerli sanatçılardan oluşan seslendirme kastımızla belgesel dublajı konusunda hızlı ve ekonomik çözümler üretiyoruz.

Uzay Medya farkıyla belgesel seslendirme ekibimizin ses örneklerine yukarıdaki bölümden ulaşabilir, demo kayıtları dinleyebilirsiniz.

Bu da ilginizi çekebilir > Tanıtım Filmi Seslendirme

Başa dön tuşu